Sulge

III samba fondiosakud kolivad väärtpaberikontodelt pensionikontole

06.06.18, Rahandusministeerium

Alates 6. augustist hakatakse pensionikontodel II samba fondiosakute kõrval registreerima ka III samba fondiosakuid. Samaks kuupäevaks viib Pensionikeskus ka olemasolevad III samba fondiosakud erinevates pankades avatud väärtpaberikontodelt üle pensionikontodele. Osakute üleviimine toimub automaatselt ja pensionikogujatel endil pole tarvis midagi ette võtta.

„Kui seni võisid III samba fondiosakud asuda erinevatel väärtpaberikontodel ka mitmes pangas, siis peale muudatust näeb osakuomanik kõiki oma III samba fonde ühest kohast – pensionikontolt. Nii tekib inimesel hea ülevaade oma pensionifondidesse kogutud rahast,“ ütles rahandusministeeriumi kindlustuspoliitika osakonna juhataja Siiri Tõniste. Oma pensionikonto seisu saab vaadata nii Pensionikeskuse veebilehel kui kontohalduritest pankade vahendusel.

II sambaga liitunutel on pensionikonto juba olemas ja neile kuuluvad III samba fondiosakud tõstetakse samale kontole üle. Kui inimesel on III samba fondiosakuid, aga ta ei ole II sambaga liitunud, avab Pensionikeskus talle III samba jaoks pensionikonto. Pensionikoguja ise selleks midagi tegema ei pea.

Pensionikonto on kohustusliku kogumispensioniga liitunu personaalne konto, kus on koos kogu tema II samba kohta käiv info: esitatud avaldused, valitud fondid, laekunud maksed, pensionifondide osakute arv ja väärtus ning väljamaksed pensionifondidest. Alates 6. augustist näeb sama infot pensionikontol ka III samba fondide kohta.

Lisaks fondidele saab III sambasse raha koguda ka läbi täiendava kogumispensioni ehk III samba kindlustuslepingu. Neid lepinguid 6. augusti muudatus ei puuduta.

Täiendavat informatsiooni muudatuste kohta oskab igale kliendile jagada pank, kus tal on väärtpaberikonto avatud ja fondiosakud registreeritud. Lisaks võib infot küsida otse Pensionikeskusest: info@pensionikeskus.ee.

Lisainfot leiate ka siit: Muudatused täiendava kogumispensioni kogumisel 2018. a