Eesti
Uudised
Filtreeri
Juurdepääs Pensioniregistrisse on ajutiselt suletud 12. juunil kell 20:00-24:00
Info kogumispensioni II sambaga liitunud inimestele
Enda ja lähedaste tulevikule rõhuvad meeldetuletused suurendavad sissemakseid pensionisambasse
Värsked andmed paljastavad pensionite tegeliku suuruse
Veebikonverents „Pensionipäev“ 12. märtsil
Niigi madal pensioni asendusmäär võib Eestis aastatega veelgi langeda
OECD: Eesti töötajaid ootab üks madalamaid pensioni asendusmäärasid EL-is

Täna algab riiklik pensionireformi kommunikatsioonikampaania

04.03.02

Täna algab riigi poolt initsieeritud pensionireformi kommunikatsioonikampaania.

Neli kuud kestva kampaania eesmärgiks on teavitada avalikkust reformi sisust ning suunata inimesi teadlikult kindlustama oma pensionipõlve.

“Meie ülesandeks on jagada igakülgset teavet, et inimesed teeksid oma teadliku valiku kogumispensioniga liitumise osas ja valiksid ootustele vastava pensionifondi,” ütles Rahandusministeeriumi Finantsteenuste osakonna juhataja Veiko Tali. “Oluline on selgitada inimestele, et tegemist on pikaajalise protsessiga, mille efekt selgub aastate pärast” lisas Tali.

Käesoleva nädalaga alanud kommunikatsioonikampaanias kasutatakse info jagamise kanalitena televisiooni, raadiot, trüki- ja välimeediat,  Internetti ning trükiseid. Kampaania raames korraldatakse aprillikuu vältel viis pensionireformile ja investeerimisele keskendunud Rahakompassi seminari Kuressaares, Rakveres, Pärnus, Tartus ja Narvas. Samuti lansseeritakse kampaania raames spetsiaalsed informatiivsed tele- ja raadiosaadete sarjad.

Kampaania autor ja teostaja on Hill & Knowlton Konsortsium, kuhu kuuluvad lisaks projekti koordinaatorile, suhtekorraldusfirmale Hill & Knowlton Eesti AS ka reklaamiagentuur Adell Saatchi & Saatchi ning meediaagentuur Media House.

Eesti uus pensionisüsteem jaguneb kolmeks sambaks: I sammas – riiklik pension, II sammas – kogumispension, III sammas – täiendav kogumispension. II sammas ehk kogumispension on peamine tugi riiklikule pensionile, pakkudes täiendavat sissetulekut pensionieas.

Kogumispension põhineb eelfinantseerimisel – töötav inimene kogub ise raha pensioniperioodiks, makstes kaks protsenti brutopalgast pensionifondi. Lisaks inimese enda poolt makstavale kahele protsendile lisab riik omaltpoolt neli protsenti töötaja tänase sotsiaalmaksu arvelt.

Kogumispensioniga liitumine on vabatahtlik enne 1983. aastat sündinud inimestele. Tööturule sisenejatele ehk 1983. aastal ja hiljem sündinud inimestele on liitumine kohustuslik.