Eesti
Filtreeri
Pensionifondide troonile trügib uus valitseja
Pensionisäästud tulumaksurataste vahel
NB! Täiendava kogumispensioni (III sammas) info
SEB suurendab pensioniväljamaksete intresse. Igakuine pension tõuseb umbes 3% võrra
Eesti kogumispensioni registrit hakkab pidama AS Pensionikeskus

2016

Mis kasu on tööandjapensionist?
Pension2050 visioonikonverentsi esitlused ja järelkaja

Tuleva kaalub kolmanda samba ja eraldi indeksifondi loomist

04.10.18 Postimees.ee

Tuleva kaalub kolmanda samba pensionifondi ning üldise indeksifondi loomist, tulundusühistu 22 asutajad on valmis projekti panustama miljon eurot.

Tulundusühistu Tuleva 22 asutajat on lubanud uutesse võimalikesse fondidesse paigutada kokku miljon eurot. Selleks, et uued fondid ennast ära tasuks, peab nende maht olema aga kokku vähemalt 10 miljonit eurot, selgub ühistu liikmetele saadetud kirjast.

«Nüüd on teie kord öelda, kas ja kui palju olete valmis asutajate panusele juurde panema,» juhatas Tuleva tulundusühistu sisse liikmetele saadetud küsimustikku. Kliendikirjast selgub, et maad uuritakse selleks, et luua kolmanda samba fond ning indeksifond.

Septembri alguses kirjutasid BNS ja Postimees, et Tuleva on üks kahest ühistust, mis tunneb huvi elukindlustuse turule toomise vastu, kui jõustub rahandusministeeriumi plaan lubada kindlustusseltsidel tegutseda ka ühistulises vormis.

Tuleva juhatuse liige Priit Lepasepp märkis toona, et Tuleval on varasemast ajast põhikirjas Tuleva lähiaja suunised: ühistu pakub esialgu teist, kolmandat pensionisammast ja väljamaksete lahendusi.

«Kui teine sammas on seadustega väga karmilt reguleeritud ning seda saavad pakkuda vaid pensionifondid, siis kolmandat sammast saavad pakkuda ka kindlustusseltsid elukindlustuse kaudu,» selgitas ta.

«Kui riik väljamaksete süsteemi ei muuda, peab Tuleva vajalikuks leida liikmetele parima väljamaksete lahenduse kindlustusühistu kaudu,» lisas Lepasepp septembris.