Eesti
Uudised
Filtreeri
Inspektsioon registreeris 11 kohustuslikku pensionifondi
Algab pensionifondide valimine
Täna õhtul ETVs – millest mõtled?
Kogumispension tõotab jõukamat vanaduspõlve
Kuidas valida endale sobiv pensionifond?
ERGO Varahalduse AS sai fondivalitseja tegevusloa
Vanaduspensionile mineku võib aastateks edasi lükata

Täna õhtul ETVs – millest mõtled?

24.04.02

Telesaade “Millest mõtled?” on eetris alates 22.-25. aprill, esmaspäevast-neljapäevani kell 19.00-19.30.

Viis aastat tagasi Mart Siimanni valitsuse poolt heaks kiidetud pensionikontseptsioonist on nüüdseks valmis ka selle viimane osa, nn teine sammas. Tänastele töötajatele veel vabatahtlik, kuid tulevastele juba kohustuslik kogumispension peab “talutava” maksukoormuse juures suutma säilitada ja tõsta pensioni ka praeguste maksumaksjate vanaduspõlves.

Milleks meile pensionireform, kuidas kogumispensioni süsteem toimib, mida meile lubatakse ja mida garanteeritakse ning kuidas liituda pensionifondiga, need on mõned küsimused paljude hulgas, mis ootavad vastuseid. Võtke aega kaasamõtlemiseks ETV neljas saates neljal õhtul järjest. Poole sajandi pärast on Eesti igal maksumaksjal oma pensionär, sest rahvastik vananeb. Esimeses saates uuritakse, millal me mõtleme vanadusele, räägitakse lähemalt asjaoludest, mis sundisid pensionireformi korraldama, ja sellest, mis on kogumispensioni eesmärk.

Teisipäev 23. aprill. Millest mõtled? Kogumispensioni valikud

Täna uurime, mis peitub valemite 2 + 4 = 6 ja 16+4+2 taga, kui kiire on otsustamisega ning kes korraldavad pensionisüsteemi. Saatesarja panid kokku rezhissöör Maarika Lauri ning toimetajad Kaileen Mägi ja Margus Saar. Saatel on ka venekeelsed subtiitiitrid.

Kolmapäev 24. aprill. Millest mõtled? Kuidas pensioniraha koguneb.

Missuguste pensionifondide vahel võib valida ja mida nad minu rahaga teevad? Eelviimases kogumispensioni saates täidame pensionifondi valiku avalduse. Saatesarja panid kokku rezhissöör Maarika Lauri ning toimetajad Kaileen Mägi ja Margus Saar. Saatel on ka venekeelsed subtiitiitrid.

Neljapäev, 25. aprill. Millest mõtled? Veel mõned vastused

Viimases kohustusliku kogumispensioni saates küsime, missuguste maksude ja tasudega on pension koormatud. Kes garanteerib, et juba kogutud raha ka alles jääks. Kes küll on parim nõuandja? Saatesarja panid kokku rezhissöör Maarika Lauri ning toimetajad Kaileen Mägi ja Margus Saar. Saatel on ka venekeelsed subtiitiitrid.

Vaata lisaks: