Eesti
Filtreeri
Norma II samba fondide hulgas kõige popim
Enamikul kaks netopalka koos
Pensionäre ähvardavad vähenevad töökäed
Pensionärid nõuavad Putini lahkumist
Rahandusministeeriumi, Eestimaa Looduse Fondi ja Eesti Väärtpaberikeskuse pressiteade
Pensionide tulumaksustamine
EVK palve seoses pensioniteatistega

Soomlaste pensioniraha asub relva- ja tubakatööstuses

10.06.10 E24

Soome pensionifondid investeerivad raha tubaka-, relva- ja alkoholitööstusesse, lisaks neile on sadu miljoneid eurosid maksuparadiisides registreeritud fondidesse.

Soome 2,8 miljoni pensionäri rahaasjade eest hoolitseb seitse pensionifondi, kirjutab Aamulehti. Rahapaigutuste kohta kogusid teavet FinnWatch ja SaferGlobe Finland.

Tööpensioniraha on investeeritud tuumarelvafirmadesse, ebademokraatlike valitsuste koostööpartneritesse, alkoholitööstustesse ja hasartmängudesse.

Üks küsitluses osalenud pensionikindlustus ei näe eetilist vastuolu raha investeerimises alkoholitööstusesse, kuigi alkoholi liigtarbimine on üks tööealiste soomlaste peamisi surmapõhjuseid.

Mitmed küsitluses osalenud fondid väitsid, et võimalikult kõrge tootluse taotlemine on vastutustundlik investeerimine.