Eesti
Filtreeri
Täna algab riiklik pensionireformi kommunikatsioonikampaania

SEB annab uuel aastal II samba eluaegsete väljamaksete tegemise üle Sotsiaalkindlustusametile

31.05.21 AS SEB Pank

Alates 1. veebruarist 2022 võtab SEB Pensionilepingu klientidele II samba pensioni maksete tegemise üle Sotsiaalkindlustusamet. Muudatus puudutab vaid neid pensioniealisi SEB kliente, kes saavad II sambast eluaegseid väljamakseid ja on selleks sõlminud SEB Pensionilepingu.

SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaal otsustas lõpetada II samba eluaegsete väljamaksete teenuse pakkumise seoses pensionireformiga. „Pensionireform on klientidele toonud uusi võimalusi ning SEB Pensionilepingu lahenduse vastu pole enam huvi tuntud. Kuna tahame oma klientidega ühte jalga käia, suuname ka oma ressursid teenustesse, mille järgi tuntakse kõige suuremat vajadust,“ kommenteeris otsuse põhjust SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaali juht Triin Messimas ja lisas, et kliendil on kaks valikut, kuidas edasi tegutseda.

„Need, kes soovivad, et nende II samba eluaegsed pensioni väljamaksed jätkuksid ka edaspidi, ei pea midagi tegema. Ainus, mis nende jaoks muutub on see, et alates 1. veebruarist 2022 hakkab SEB asemel pensionimakseid tegema Sotsiaalkindlustusamet.

Teine võimalus on igakuiste maksete asemel oma II samba pensioniraha kokkulepitud tagastusväärtuses korraga välja võtta. Selleks saab esitada veel kuni 30. juunini 2021 digitaalselt või SEB kontorites koha peal pensionilepingu ülesütlemise avalduse. Sedasi tegutsedes lõppeb kliendi leping 31. augustil ning SEB Life and Pension Baltic teeb talle väljamakse 2021. aasta septembrikuu jooksul,“ tutvustas Messimas valikuid.

SEB Pensionilepingu ülesütlemise avaldust on võimalik esitada SEB kontoris või digitaalselt SEB internetipangas. Kõiki pensioniealiseid kindlustusvõtjaid, keda see muudatus puudutab, saavad ka SEB poolt personaalse teavituse.


Lisainfo:

Maarja Kalamas
kommunikatsioonijuht
SEB Pank

mobiil +372 5304 5743
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post maarja.kalamas@seb.ee