Eesti
Filtreeri
Glikman kompromissist: alust kohtuvaidlusteks jätkub
Sotside pensioniplaan: rahakad saavad topelt
II sammas lööb korralikult
Valitsus otsustas kaheks aastaks peatada omapoolsed sissemaksed II pensionisambasse
Silja Saar: peaminister tõlgendab fakte valesti
Edgar Savisaar: valitsus kaotab II samba üldse?
ÄP juhtkiri: valitsus, jäta II sammas rahule

Nordea: tööandja pension levib välisfirmade Eesti üksustesse

08.07.10 Äripäev

Nordea pensionifondide juht Angelika Tagel usub, et ilmselt reageerivad tööandja pensioni erisoodustusmaksust vabastamisele esmalt just välismaiste ettevõtete Eesti üksused.

“Tööandja pension on arenenud maailmas tunnustatud motivatsioonipaketi osa ning siiani on rahvusvaheliste gruppide Eesti töötajad olnud ses osas kehvemas olukorras kui nende kolleegid näiteks Põhjamaades või mujal,” märkis Tagel.

Siiani Eestis kehtiv maksusüsteem takistas Tageli hinnangul välisfirmasid oma töötajaid pensionikogumisega motiveerida sarnaselt teiste riikidega. Samal teemal

“Tööandja poolt pensioni III sambasse kogumine saaks olema alternatiiv otsesele palgatõusule. Ettevõtted, kus tasustamine ja motivatsiooniskeemid vaadatakse üle regulaarselt, mõtlevad edaspidi kindlasti ka pensionisamba regulatsiooniga pakutavate võimaluste peale.

“Nordea pank ei ole seni Eesti töötajate eest makseid tasunud ja seda just erisoodustusmaksu tõttu,” lisas Tagel.