Eesti
Uudised
Filtreeri
Intervjuu investeerimispankuri Rain Lõhmusega
Noored ei pääse teisest sambast – investeerimisfondist
Milliseid pakkumisi tehakse?
Valitsus esitas juulikuise pensionitõusu õiguslikud alused
Juhtiv fondihaldur CDC IXIS võib tulla Eesti turule
Korralik pension kindlustab vanaduspõlve
Teenustasud muudavad kogumispensionid väiksemaks

Noored ei pääse teisest sambast – investeerimisfondist

15.05.02 SL Õhtuleht

Pärast 1. jaanuari 1983 sündinud noored ei pääse pensioni teise samba kogumisest: kui noor jätab fondi ise valimata, siis loosib selle talle arvuti.

Kuna kogumispensioniga liitumine on kohustuslik tööturule sisenejatele ehk neile, kes on sündinud 1983. aastal või hiljem, siis on seaduses määratud, et investeerimisfondi valimata jätnud noorele loosib fondi Eesti Väärtpaberikeskus.

Väärtpaberikeskuse turunduse ja avalike suhete osakonna juhataja Eva Palu nendib, et loosiratast neil selleks otstarbeks pole ja fondi valib arvuti. “See toimub küll täielikult juhuslikkuse printsiibil,” kinnitab ta.

Ühispanga Fondide juhataja Loit Linnupõld soovitab siiski ise pensionifond välja valida, sest fondihaldurid koostavad küllaltki erineva tulususe ja riskiga fonde. Linnupõld nendib, et noor inimene, kes tahab pensionipõlveks kogutavat raha kiiresti kasvatada ja oleks valmis selle nimel rohkem riskima, võib loosi teel sattuda hoopis mõnda väga madala riski ja tulususega fondi.

“Kindlasti maksab veidi vaadata ja uurida,” ütleb ta. “Kui selline otsus juhuse hooleks jätta, siis avaneb võimalus fond endale meelepäraseks vahetada alles 2004. aastal.”

 

Siim Saidla