Eesti
Filtreeri
Britid koguvad pensionisammasteks kvaliteetveine, maale ja maamaju
Võlakirjafondidel raske aeg
Pensionikogujad valivad agressiivseid fonde
LHV pensionifondide rahapaigutust uurimine ei mõjuta
Kogumispensioni fondide varade üle teostatav järelevalve
Kogumispensioniga on liitunud 477 880 inimest
Pensionieas töötajaid ei tohi diskrimineerida vanuse tõttu

Neivelt: sotsiaalmaksu peaksid maksma ka pensionärid

26.11.10 E24

Sotsiaalmaksu maksjate hulka tuleb suurendada ning teatud miinimumsumma peaksid maksma ka pensionärid ja muud sotsiaaltoetuste saajad, tõdeb Hansapanga endine juht Indrek Neivelt tänases ajalehes Sirp.

Neivelti sõnul maksavad sotsiaalmaksu täna peamiselt palgasaajad, aga tarbivad kõik kodanikud. Sotsiaalmaksu peaksid tema sõnul maksma kõik eraisikud, sõltumata tululiigist.

Neivelti hinnangul peaks sotsiaalmaksule kehtestama lae ehk maksimumpiiri. See tähendaks, et kui ettevõtja saab tulu dividendidena, siis ta maksab oma kogutuludelt sotsiaalmaksu ja sellel on  lagi. «See võrdsustaks maksu mõttes palgasaajad dividendi saajatega,» tõdes Neivelt.

Sotsiaalmaksu muudatused on vaid üks Neivelti majanduse turgutamiseks vajalikust muudatuste paketist, mis sisaldab nii majanduspoliitika põhimõtete muutmise, maksusüsteemi ja soodsa ettevõtluskeskkonna loomiseks vajalike muudatuste sisseviimise ettepanekuid.