Eesti
Filtreeri
Pensionikulud kasvavad Euroopa riikidel üle pea
Noortel puudub selge ülevaade kogumispensioni süsteemist
EPL: Üks küsimus
Uuest pensionikeskusest saab infot kõigi kolme samba kohta
Kogumispensioniga liitunute arv ületas 300 000 piiri
Pensionikeskus: Avati uuendatud kujundusega Pensionikeskus!
Eluea kasv sunnib raha koguma ja kaua töötama

Koppel: noored võiksid rohkem riskida

08.09.09 Äripäev

Kõik oleneb ajast, mis on pensionini jäänud, mistõttu suurema riskiga pensionifondi kasuks  võiks otsustada noored, ütles Äripäevale SEB privaatpanganduse osakonna strateeg Peeter Koppel.

„Vastus sellele küsimusele peitub kahes parameetris. Esiteks selles, kaua on inimesel pensionini jäänud ja teiseks loomulikult inimese personaalses riskitaluvuses,” ütles Koppel vastuseks tänasele päeva küsimusele, kas soovitaksid vahetada II pensionisamba fondi äkilisema vastu. Ta selgitas: “minu seisukoht on, et mida kauem inimesel pensionini jäänud on, seda riskantsema fondi ta valida võiks.”

“Pean tunnistama, et olin isiklikult pensionireformi käivitudes mõnevõrra pettunud, et maksimaalne “lubatud” aktsiarisk niivõrd madalale jäeti ning tervitan igati uut olukorda, kus need, kelle riskitaluvus on suurem, ka seda riski võtta saavad,” kiitis Koppel tehtud muudatust.

Samas pani ta riigile südamele: “kui riik siinkohal regulatsiooni mõistlikus suunas muutis, siis loodetavasti ei unusta riik mingis perspektiivis ka endale kunagi pensionireformiga seoses võetud kohustusi.” 

Kaisa Tahlfeld