Eesti
Uudised
Filtreeri
Kolmas sammas sisaldab peidetud võimalusi
Pensioni kolmas sammas – võimalus targale, oht lollile

2003

III samba kindlustamine hoogustub aasta lõpul
III pensionisambast võib teha püssirohutünni
Pensioniraha liigub aktsiate poole
Hansapank loob kaks uut fondi
Soome noored säästavad pensioniks

III samba kindlustamine hoogustub aasta lõpul

18.12.03 Äripäev

Pensionikindlustuses valitseb taas aasta viimasel kuul ostupalavik, sest pensioni kolmas sammas peibutab inimesi tulumaksuvabalt säästma.

Sampo Elukindlustuse turundusjuhi Hele Leppiku sõnul on aasta viimastel kuudel kolmanda sambaga liitumine mitu korda aktiivsem kui mõnes teises kvartalis, kirjutab Postimees.

«Teine sammas on oma sügiseste üliaktiivsete müügikampaaniatega siiski juba pensionikindlustajaid pisut väsitanud,» arvas Leppik. «Samas on inimesed märksa teadlikumad ja oskavad ise tulla kolmanda samba tooteid küsima.»

«Aasta lõpus arvutatakse oma tulud kokku ja võimalusel investeeritakse sellest kuni 15 protsenti tulumaksuvabalt kindlustusse,» ütles Leppik.

Kui inimene teenib aastas 100 000 krooni, võib ta paigutada pensionitoodetesse 15 000 krooni, millelt saab järgmisel aastal maksuametilt 3900 krooni tagasi.

Leppiku hinnangul muutuvad aasta-aastalt populaarsemaks investeerimisriskiga pensionikindlustused. «Tänavu müüsime selliseid lepinguid juba kolmandiku,» ütles ta.

Hansapanga Elukindlustuse juhi Paavo Põllu sõnul valivad elukindlustusseltside kõrval tänavu paljud ka pankade pakutavaid pensionifonde. «Väga suurt riski inimesed siiski võtta ei taha ning ostetakse keskmise riskiga ehk nende fondide osakuid, kes investeerivad rahast 30 kuni 60 protsenti aktsiatesse,» ütles Põld.

Esimese kolme kvartaliga liitus kolmanda sambaga 9500 uut kindlustajat. «Aasta viimastel kuudel liitub eeldatavasti veel üle 5000 inimese ning kindlustatute koguarv tõuseb vähemalt 60 000ni,» prognoosis Leppik. Pensionifondidega liitunuid on umbes 5000.

«Kolmanda sambaga on liitunud seega ligi kümnendik töötajate koguarvust. Kasvuruumi veel on, Euroopa praktikale tuginedes võib eeldada, et keskmiselt liitub 25-30 protsenti töötajatest.»

Ülo Toomsalu
kindlustus