Eesti
Filtreeri
Valitsuse kinnitatud pensionitõusuga jõuab keskmine pension 700 euroni
Tänavune pensionitõus on 15 aasta suurim

2022

Kogumispensioni 4 protsendi maksete kompenseerimine jaanuaris 2023
Alates 01.01.2023 saab arestida 2. sambast tehtavaid väljamakseid
Eesti pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse analüüs 2022
Teise samba peatatud maksed kompenseeritakse 2023. aastal
Ukrainast saabunud sõjapõgenikele

Finantsinspektsioon juhib investorite investeerimisele

13.03.02 Finantsinspektsioon

Pressiteade

Käesolevaga juhib Finantsinspektsioon kohustusliku e. II samba kogumispensioni süsteemiga liituda soovivate investorite tähelepanu asjaolule, et igasuguste otseste ja kaudsete pakkumiste tegemine kohustusliku pensionifondiga liitumiseks või kohustusliku pensionifondi osakute omandamiseks enne, kui kohustusliku pensionifondi valitsemise tegevusluba on välja antud ja kohustusliku pensionifondi tingimused registreeritud, on vastuolus kehtivate seadustega.

Samuti ei tohi fondi kohta avaldatav teave anda mingit näilist tagatist fondi tulu või väljamaksete kohta ega ka fondi tootlikuse kohta.

Käesolevaks hetkeks ei ole Finantsinspektsioon väljastanud ühtegi tegevusluba  kohustusliku pensionifondi valitsemiseks ega registreerinud ühegi kohustusliku pensionifondi tingimusi. Soovitame investoritel jälgida Finantsinspektsiooni teateid kohustusliku pensionifondi valitseja tegevuslubade andmise ja kohustuslike pensionifondide registreerimise kohta.  Finantsinspektsioon näeb vastavate tegevuslubade menetlemisel enda ülesandena kindlustada tulevaste pensionifondide valitsejate usaldusväärsust.

Isik, kes soovib liituda kohustusliku pensionifondiga, peab esitama pensionifondi kontohaldurile valikuavalduse, mida saab seaduse kohaselt esitada mitte enne 1. aprilli 2002.a.  Valikuavalduse esitamise eelduseks on kohustusliku pensionifondi valitseja tegevusloa olemasolu ja kohustusliku pensionifondi registreerimine Finantsinspektsioonis.

Finantsinspektsioon soovitab tulevastel investoritel teha oma fondivaliku otsused kaalutletult, vaagides põhjalikult erinevate kohustuslike pensionifondide eeliseid ning kontrollides fondivalitseja tegevusloa olemasolu ja fonditingimuste registreeritust.

1.jaanuarist 2002.a. tegevust alustanud Finantsinspektsioon teostab järelevalvet pangandus-, kindlustus- ja väärtpaberituru üle.