Eesti
Filtreeri
Pensionikeskuses nüüd ka agressiivsete fondide indeks
Pensionifondid ootavad Tallinna börsile tulekuks paremaid aegu
Võrk: praegused pensionärid võidavad pensioniea tõstmisest
Töötavate pensionäride pension suurenes vastavalt makstud sotsiaalmaksu suurusele
Jüri Kõre: pensioniea eelnõu vildakas lähtekoht
Viisemann: Lõhmus ei osale investeerimisotsuste tegemisel
Riik ei taha jõuga pensioniraha börsile suunata

Danske fondijuht: II pensionisamba säästud tihti ainukesed säästud

17.10.09 Äripäev

Pensionifondide fondijuhid soovitavad jätkata makseid teise pensionisambasse, sest eestlastel on see tihtipeale ainuke säästmise koht, räägiti täna Tallinna börsi korraldatud üritusel Rahakompass 2009.

„Paljude jaoks II pensionisamba säästud ainukesed,“ ütles Danske Capital AS juhatuse liige Silja Saar, kelle sõnul oli eestlaste säästmishajumus oli siis, kui hakati pakkuma pensionifonde, vähene.

Ergo pensioni müügijuht Taave Lips ütles, et nõustub Saare väitega täielikult ning soovitas inimestel pensionikogumist jätkata. „Inimesed, kes on sinna (II pensionisambasse-toim.) juba kogunud, neil on juba mingid säästud,“ lisas ta. Samas ütles Lips, et mis iganes te ka otsustate, tehke seda kaalutletult, et kahetseda poleks põhjust.

Kristjan Tamla, kes on Swedbank Roburi fondijuht selgitas, et erinevaid säästmisvõimalusi nagu pensionifondid või investeeringuid aktsiatesse, võib vaadelda alternatiividena, kuid neid tasub vaadata ka kui teineteist täiendavaid säästmisvõimalusi.

Kadrin Karner