Eesti
Filtreeri
Järgmisest aastast saab suurendada teise pensionisamba makseid

2023

Teisest pensionisambast lahkusid eelkõige väheste säästudega leibkonnad
Valitsuse kinnitatud pensionitõusuga jõuab keskmine pension 700 euroni
Tänavune pensionitõus on 15 aasta suurim

2022

Kogumispensioni 4 protsendi maksete kompenseerimine jaanuaris 2023
Alates 01.01.2023 saab arestida 2. sambast tehtavaid väljamakseid
Eesti pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse analüüs 2022

Kõige suurema löögi sai SEB progressiivne pensionifond

03.09.15 ERR.ee

Riskantsemad pensionifondid, mis panustavad rohkem aktsiatesse, on viimase paari nädalaga teinud suure kukkumise, mis on mõnede fondide puhul kustutanud mitme kuu tõusu. Aasta kokkuvõttes on siiski kõik progressiivsed fondid plussis.

Viimastel nädalatel on mitmel pool maailmas olnud aktsiaturgudel ärevad ajad. See kajastub ka Eesti pensionifondide statistikas. Paljud fondid on lühikese ajaga kaotanud mitme kuu tõusu, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Eestis on kõige populaarsemad progressiivsed pensionifondid, mille varadest kuni pool on panustatud aktsiatesse. Neid võrreldes selgub, et kõige suurema löögi sai SEB, kuid järsult langesid ka Nordea, Danske ja Swedbanki fondid.

“Tänaseks on meie konkreetselt progressiivne pensionifond tipust alla tulnud suurusjärk 10%. See on suhteliselt tavaline. Seda tuleks vaadata kui suhteliselt tavalist sündmust. Tõsi, nagu öeldud, see oli väga järsk ja kiire see korrektsioon seekord ja võib-olla on vara öelda, et see oleks läbi,” kommenteeris SEB Varahalduse juhatuse liige Sven Kunsing.

Aasta esimese kaheksa kuu kokkuvõttes on kõik fondid siiski plusspoolel. Tänavu on kõige paremini läinud LHV-l. Samas tuleb arvestada, et möödunud aastal oli nende pensionifond L teiste sarnastega võrreldes kõige nõrgem. LHV kinnitab, et on valinud konservatiivsema strateegia, mis mullu suurt kasvu ei andnud, kuid praeguse börsipaanika kontekstis oli samas kasulik.

“Turgudel liikumist on väga raske ette täpselt ennustada. Naljaga võib öelda, et ongi valida – kas tunda ennast rumalalt enne või pärast. Meil oli riske vähem, tootlused olid madalamad minevikus. Praegusel hetkel, kus meie riskitase on madalamal, pole me ka kaotanud nii palju,” märkis LHV pensionifondide juht Andres Viisemann.

Oliver Kahu
31.08.2015
Rubriik: Majandus