Eesti
Filtreeri
Teisest pensionisambast lahkusid eelkõige väheste säästudega leibkonnad
Valitsuse kinnitatud pensionitõusuga jõuab keskmine pension 700 euroni
Tänavune pensionitõus on 15 aasta suurim

2022

Kogumispensioni 4 protsendi maksete kompenseerimine jaanuaris 2023
Alates 01.01.2023 saab arestida 2. sambast tehtavaid väljamakseid
Eesti pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse analüüs 2022
Teise samba peatatud maksed kompenseeritakse 2023. aastal

Täiturid jahivad vabanevat pensioniraha

09.11.20 Levila

Pensionikeskuse ukse taga võtavad järjekorda kohtutäiturid. Nad tahavad arestida teisest sambast vabanevaid sääste. Seda muidugi neilt, kes on võlgu.

Möödunud neljapäeval, mil terve maailm ootas USA presidendivalimiste tulemusi ja koroona märatses üha suurema hooga, pidasid 15 inimest Tallinnast Narvani interneti teel koosolekut. Mõni neist istus rahandusministeeriumis, mõni justiitsministeeriumis ja veel mõned pensionikeskuses. Koosolekul olid ka veel nemad – kohtutäiturid ja pankrotihaldurid. Inimesed, kes tulevad sinu juurde siis, kui sa ei ole ära maksnud oma võlgu. Nad vōivad nõuda endale sinu palga, arestida su konto, lasta ära viia sinu vana Opeli. Nüüd tahtsid nad teada, kuidas pääseda ligi sinu teise sambasse kogunenud rahale.

Seni, kuni inimese raha püsib pensionikeskuse kontol, seda keegi ära võtta ei saa ega taha. Ent juba pooleteise kuu pärast võivad inimesed teha avalduse, et saada järgmise aasta septembris kätte oma vanaduspõlveks kogunenud raha. Sellest hetkest, kui vaba raha hakkab liikuma pangakontodele, on see täituri jaoks samasugune sissetulek nagu iga teine. Seda saab arestida.

Loe artiklit edasi: Levila