Eesti
Filtreeri
Valitsuse kinnitatud pensionitõusuga jõuab keskmine pension 700 euroni
Tänavune pensionitõus on 15 aasta suurim

2022

Kogumispensioni 4 protsendi maksete kompenseerimine jaanuaris 2023
Alates 01.01.2023 saab arestida 2. sambast tehtavaid väljamakseid
Eesti pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse analüüs 2022
Teise samba peatatud maksed kompenseeritakse 2023. aastal
Ukrainast saabunud sõjapõgenikele

Investeerimisfondide vara väärtuse määramise uus kord jõustub 1. mail

15.04.02 Äripäev

Määrus, mis peaks tagama vara turuväärtusest lähtuvalt adekvaatsema investeerimisfondide vara puhasväärtuse määramise, sai neljapäeval ministri allkirja.

Rahandusminister Harri Õunapuu allkirjastas neljapäeval määruse  “Investeerimisfondide vara puhasväärtuse määramise kord”, mis jõustub 1. mail. Määrusega kehtestati uued alused ja hindamismeetodid investeerimisfondide vara väärtuse määramisele ning osaku puhasväärtuse arvutamisele.

Tegemist on eelkõige lepinguliste investeerimisfondide ja pensionifondide toimimise seisukohast vajaliku määrusega, mis peaks võrreldes seni kehtinud korraga tagama lähtuvalt vara turuväärtusest adekvaatsema investeerimisfondide vara puhasväärtuse määramise.

Kord peab viima miinimumini olukorra, kus osak oleks tema ostu- või müügimomendil, võrreldes osaku tegeliku väärtusega, selle omaniku suhtes üle- või alahinnatud.

Võrreldes vana korraga sätestab määrus täpsema fondi varade ehk aktivate väärtuse määramise metoodika ning puhasväärtuse arvutamise reeglid. Fondivalitseja peab investeerimisfondi vara puhasväärtuse määramisel kehtestama täpsemad sisemised protseduurireeglid, mille kinnitamisest ning nendes tehtavatest muudatustest tuleb teavitada finantsinspektsiooni.

Fondivalitseja peab lepingulise fondi, kaasa arvatud pensionifondi osaku puhasväärtuse kindlaks määrama igal tööpäeval. Aktsiaseltsina asutatud fondi fondivalitseja peab fondi vara ja aktsia puhasväärtuse kindlaks määrama mitte harvemini kui kord 30 päeva jooksul.